Lilla Älgjakten G&U 2018-10-13       Klass: Veteran Modernare        Uppdaterad: 15:01:29
Plac Nr Namn
Team
Klubb Märke Varv 1
Varv 4
Varv 2
Varv 5
Varv 3 Total
1 66 Göran Bengtsson Hallsbergs MK Honda 9:25,6(1)
11:24,3(1)
10:53,9(1)
11:40,2(1)
11:07,4(1)
54:31,5
2 51 Willy Hjort Kumla EK Husqvarna 10:21,1(5)
11:37,3(2)
11:28,0(2)
11:47,6(3)
11:31,4(2)
56:45,4
3 75 Sören Olsson SMK Vingåker Honda 9:56,0(2)
11:50,6(3)
11:47,9(4)
11:44,3(2)
11:51,3(3)
57:10,2
4 61 Andreas Eklöf MK Ran Suzuki 10:11,1(3)
12:03,6(4)
11:43,4(3)
12:22,1(4)
11:58,4(4)
58:18,7
5 69 Anders Eklöf MK Ran Husqvarna 10:54,7(6)
12:38,7(5)
12:28,0(6)
12:38,3(5)
12:30,2(6)
1:01:09,9
6 68 Sten-Erik Gustafsson Karlskoga EK Yamaha 11:48,8(8)
13:21,1(6)
12:51,9(7)
12:52,5(7)
50:54,4
7 1 Kenneth Hoppman FMCK Örebro Husqvarna 12:56,7(9)
15:16,5(8)
14:47,2(9)
14:58,2(9)
57:58,6
8 3 Jörgen Waerner Hallsbergs MK Husqvarna 13:02,5(10)
14:53,4(7)
18:34,9(11)
14:49,2(8)
1:01:19,9
9 2 Björn Krönert Fjugesta MS 14:35,5(11)
16:35,7(9)
15:30,0(10)
16:16,1(10)
1:02:57,3
10 50 Per Dellegård Hallsbergs MK Husqvarna 10:14,2(4)
12:06,3(5)
12:04,2(5)
34:24,7
11 73 Jonny Karlsson
Team Hojbutiken Racing
SMK Vingåker Yamaha 11:42,8(7)
13:10,5(8)
26:14,6(11)
51:07,9
12 15 Henrik Eklöf MK Ran Honda 30:37,0(12)


30:37,0
Lilla Älgjakten G&U 2018-10-13       Klass: Ungdom E0        Uppdaterad: 15:01:29
Plac Nr Namn
Team
Klubb Märke Varv 1
Varv 4
Varv 2
Varv 5
Varv 3 Total
1 151 Anton Karlsson SMK Vingåker KTM 11:42,6(1)
11:29,5(1)
11:04,3(1)
11:29,2(1)
11:26,9(1)
57:12,6
2 199 Erik Persson
Team Thorsell MX-Decals
FMCK Skövde KTM 11:49,5(2)
11:35,6(2)
11:28,1(2)
11:38,4(2)
11:41,4(2)
58:13,0
3 182 Carl Olsson FMCK Skövde Husqvarna 12:02,5(3)
12:01,3(3)
11:55,4(3)
14:56,0(3)
12:04,7(3)
1:02:59,8
4 154 Rasmus Hammarbäck Karlskoga EK KTM 14:11,0(4)
13:29,9(4)
13:38,5(4)
13:18,7(4)
54:38,1
5 170 Matilda Alexandersson Fridolfs
stombergsracing.se
Götene MK KTM 15:10,2(5)
15:24,8(5)
14:41,9(5)
15:00,1(5)
1:00:17,0
Lilla Älgjakten G&U 2018-10-13       Klass: Ungdom E1        Uppdaterad: 15:01:29
Plac Nr Namn
Team
Klubb Märke Varv 1
Varv 4
Varv 2
Varv 5
Varv 3 Total
1 107 Olle Häger
Thärnströms Motor i Örebro
Kilsbergens Motorklu Husqvarna 9:43,6(1)
10:09,6(1)
10:18,6(2)
10:14,0(1)
9:58,8(1)
50:24,7
2 138 Marcel Tara Tibro MK Yamaha 10:06,3(2)
10:17,5(2)
10:10,8(1)
10:20,4(2)
10:07,3(2)
51:02,3
3 111 Kevin Bogren FMCK Skövde Husqvarna 10:15,7(3)
10:46,4(3)
10:35,5(3)
10:58,2(3)
10:36,9(3)
53:12,8
4 101 Emil Bogren FMCK Skövde Husqvarna 11:12,6(4)
11:44,2(4)
11:47,2(5)
11:54,7(4)
11:44,2(4)
58:22,8
5 128 Hannes Östensson MK Ran KTM 11:27,3(5)
11:50,5(5)
11:41,7(4)
11:56,7(5)
11:47,8(5)
58:44,0
6 117 Liam Dafors SMK Västerås Karting Honda 11:35,6(6)
12:03,2(6)
11:50,9(6)
12:23,1(6)
11:51,7(6)
59:44,6
7 123 Isak Ljungström MK Ran Yamaha 11:39,7(7)
12:33,4(7)
12:14,2(7)
13:01,0(7)
12:47,7(7)
1:02:16,0
8 127 Olle Larsson
Team Marin & Fritid
Laxå MK KTM 12:41,2(8)
12:55,6(8)
13:56,7(8)
39:33,5